Serwery map i usługi geolokalizacyjne

Zajmujemy się przygotowywaniem rozwiązań geolokalizacyjnych dla producentów stron, aplikacji, przedsiębiorstw i indywidualnych projektów wymagających korzystania z geokodowania, geowyszukiwania, serwerów kafelków map lub routingu – wyznaczania tras.

W skrócie

Nasze serwery VM to zamienniki zewnętrznych płatnych usług dostępnych przez API. Nasze serwery są kompletne, skonfigurowane i świadczą usługi zaraz po włączeniu. Wystarczy wdrożyć do strony, aplikacji lub projektu.

W związku z tym, że najbardziej intensywne przetworzenie danych odbywa się na naszej infrastrukturze podczas kompilacji, otrzymują Państwo lekkie maszyny VM już z przetworzonymi danymi, gotowe do wdrożenia w projekt.

Technologie

Wykorzystujemy technologie open-source, m.in. systemy operacyjne (Linux), wirtualizacje (Proxmox, Virtualbox, ESXi), mapy pochodzące z otwartych źródeł (OpenStreetMaps, geoportale), routing (Graphhopper), geocoding (Nominatim), serwery kafelków (Mapnik, Leaflet i inne).

Serwery

 • Routing VM Server
  Serwer przedstawiający możliwości wyznaczania tras, włącznie z instrukcjami dojazdu.
 • Geocoding VM Server
  Serwer przeszukujący dane według nazwy i adresu (geokodowanie/geocoding) oraz generujący syntetyczne adresy punktów (odwrotne geokodowanie/reverse geocoding).
 • Map VM Server
  Serwer serwujący kafelki map na życzenie po API. Odpowiedzialny za dostarczanie map “na żywo” do stron internetowych lub usług, np. requestów od serwera Routingu lub Geokodowania.
 • Balancer VM Server
  Load balancer, przykład rozwiązania oferującego zapewnienie ciągłości działania usług kluczowych. Balancer przekierowuje ruch na jedną z instancji serwerów, utrzymując ten sam poziom obciążenia. Rozwiązanie dla projektów intensywnie wykorzystujących mapy i środowisk high-availibility.
 • Proxy VM Server
  Serwer reverse proxy jako zapora (firewall) do projektów uzewnętrznionych.

Korzyści

✔ Serwery map pod własną kontrolą

✔ Brak kosztów związanych z eksploatacją, niezależnie od obciążenia

✔ Brak opłat zewnętrznych dostawców usług

✔ Dostosowanie konfiguracji do własnych potrzeb

✔ Wolność wszechstronnej eksploatacji rozwiązania

✔ Fundament budowania własnych rozwiązań, niezależnych od zewnętrznych opłat i usługodawców

✔ Ekonomiczne rozwiązanie dla projektów intensywnie korzystających z usług map i geolokalizacji

Lokalizacje

Data center i serwery demo znajdują się w Białymstoku i Warszawie.

Podczas zakupu serwery są migrowane na infrastrukturę Klienta.

Preferowane środowisko u Klienta to serwer wirtualizacji. Każda instancja to odrębny VM.

W związku z tym, że wstępne (najbardziej intensywne) przetworzenie danych odbywa się na naszych serwerach podczas pierwszej kompilacji, maszyny wirtualne u Klienta obsługujące w pełni funkcjonujące instancje serwerów nie wymagają wygórowanych parametrów, co przekłada się na niski koszt utrzymania.

Kontakt